Pieniądze na koncie bankowym - TRUST.ORG.PL

Pieniądze na koncie bankowym

Pieniądze na koncie bankowym

Gdy wpłacamy nasze pieniądze na konto bankowe, to nasz pieniądz namacalny, od razu staje się pieniądzem wirtualnym. To oznacza tylko tyle, że mamy go widocznego na poglądzie stanu naszego konta, a nie trzymamy go w ręku. Jednak dla samego banku oznacza to o wiele więcej. Za pomocą zaciągania pożyczek oraz zysku z lokat, mogą oni wielokrotnie pomnażać wartość naszego pieniądza, przez co suma pieniędzy wirtualnych jest znacznie większa od kwoty banknotów wyemitowanych przez Narodowy Bank Polski. Dzięki temu zjawisku żaden bank nie ma problemu ze swoimi finansami, nie popadnie w długi, do czasu, aż klienci masowo nie zaczną wypłacać swoich pieniędzy. Oczywiście takie zjawisko zdarza się bardzo rzadko i towarzyszy ono zazwyczaj kryzysowi, dlatego w większości przypadków banki prywatne prosperują bardzo dobrze.

Tym samym sposobem powstał kryzys w Stanach Zjednoczonych, jednak po interwencji państwa udało się go zażegnać, trzeba jednak pamiętać o tym, aby do podobnej sytuacji nigdy nie doszło, bo jest to bardzo niebezpieczne dla całej gospodarki, ale i dla finansów obywateli. Pieniądz wirtualny to kwota, którą posiadamy na swoim koncie i którą możemy płacić, robić przelewy, dokonywać płatności. Jeżeli jednak będziemy cały czas wydawać, a na naszym koncie nie będzie żadnych przypływów, to niestety pieniądz wirtualny wkrótce się skończy.

Istnieje oczywiście możliwość wybrania debetu na karcie, jednak nie każdy klient takową ma, warto więc nie dopuszczać do takich sytuacji, bo pieniądz pożyczone od banku wcześniej czy później będziemy musieli oddać. Pojęcie pieniądza wirtualnego na pewno dla wielu z nas jest niejasne, nie mniej jednak musimy się nauczyć nim operować, bo saldo naszego konta składa się właśnie z tego pieniądza. Oczywiście kwota stanowiąca wysokość naszego kwota może zostać wypłacona w banknotach, nie mniej jednak warto jest operować tą wirtualną nazwą, bo wtedy zachodzi mniej nieporozumień w komunikacji między klientem, a osobom pracującą w danym banku, która przyzwyczajona jest do używania takich określeń dotyczących finansów.

Dodaj komentarz