Konsolidacja nie tylko w banku | Jak wyjść z pętli kredytów

Konsolidacja nie tylko w banku

Konsolidacja nie tylko w banku

Pętla kredytów

Jeden kredyt jedna rata. Kolejny kredyt kolejna rata. Samo wzięcie kredytu okazuje się nie być niczym trudnym. Szczególnie jeśli chodzi o kredyty gotówkowe bądź kredyty celowe opiewające w granicach kilku – kilkunastu złotych. Osób pracująca, posiadająca stałe dochody jest w stanie w kilka minut stać się posiadaczem kredytu. Łatwość z jaką pozyskujemy dodatkowe pieniądze jest jeszcze większą zachętą do wzięcia na siebie kolejnego zobowiązania. O ile bank weryfikuje kredytobiorcę, o tyle firmy zajmujące się udzielaniem pożyczek nie mają takiego obowiązku. W ten sposób osoba, która ma już kilka kredytów, nie ma problemu żeby dołożyć sobie jeszcze pożyczkę. Okazuje się, że samo wzięcie kredytu to nic. Problemy zaczynają się w momencie kiedy ilość zobowiązań i łączna kwota znacząco przekracza nasze możliwości finansowe. Bez trudu wplątaliśmy się w pętlę kredytów, z której już nie tak łatwo wyjść.

Ratunek dla zadłużonych

Ratunkiem dla osób, które wpadły w pętlę kredytów jest konsolidacja zobowiązań. Ma ona na celu połączenie wszystkich wcześniejszych kredytów i pożyczek w jedno zobowiązanie. Nie oznacza to, że nasze długi przepadną bądź będą niższe. Niestety nie. Konsolidacja zakłada bowiem możliwość zmniejszenia miesięcznej raty zobowiązania poprzez wydłużenie okresu kredytowania. To, że rata jest niższa nie oznacza jednak, że zobowiązanie jest niższe. Konsolidacja wydłuża okres kredytowania i dostosowuje wysokość miesięcznej raty do naszych aktualnych możliwości finansowych, jednak w dalszym ciągu musimy oddać całą kwotę, którą pożyczyliśmy. Jednak kiedy dostosujemy ratę do naszych możliwości, będziemy spłacać ją w terminie i w ten sposób nie będziemy generować dodatkowych kosztów w postaci odsetek od kredytu, które są nie małe.

Konsolidacja nie tylko w banku sprawdź

Bank zanim udzieli nam kredytu, także kredytu konsolidacyjnego sprawdza naszą historię kredytową i zdolność kredytową. Okazać się może, że nasz zobowiązania są już tak długo nieregularnie spłacane, że nie będziemy dla banku wiarygodnym klientem. Warto więc, jeszcze zanim wyślemy wniosek o udzielenie kredytu do banku, poszukać pomocy u firm zajmujących się pośrednictwem w pozyskiwaniu trudnych kredytów. Nasze szanse na kredyt w banku są wtedy nieporównywalnie większe. Ponadto, bank nie jest naszą ostatnią deską ratunku. Możemy także starać się o uzyskanie pożyczki na spłatę wcześniejszych należności. Instytucje finansowe nie mają bowiem, w przeciwieństwie do banku, obowiązku tak szczegółowej weryfikacji klienta i uzyskanie pożyczki może być znacznie prostsze.

Dodaj komentarz