Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Polacy biorą kredyty konsolidacyjne coraz chętniej, upatrując w nich sposobu na obniżenie wysokości swoich miesięcznych zobowiązań i zwolnienie miejsca w domowym budżecie. Nie da się ukryć, że spłacanie wielu różnych zobowiązań jednocześnie może być bardzo trudne nie tylko dla naszych nerwów, ale również dla naszego portfela. Czy w takim razie kredyty konsolidacyjne się opłacają i są dobrym wyjściem z opałów finansowych?

Jak działają kredyty konsolidacyjne?

Kredyt Konsolidacyjny polega na połączeniu kilku różnych zobowiązań w jedno, tańsze, a więc łatwiejsze do spłaty. Działa to na bardzo prostej zasadzie – bank, w którym wzięliśmy nowy kredyt, spłaca za nas wskazane mu zobowiązania, a następnie ich sumę spłacamy w ramach jednego kredytu konsolidacyjnego. Możemy łączyć w ten sposób długi różnego rodzaju, o różnej wysokości i różnym okresie spłaty. Konsolidacji mogą ulec przede wszystkim kredyty, między innymi kredyty gotówkowe i odnawialne.

Połączyć można również kredyty samochodowe, studenckie, konsolidacyjne, a nawet hipoteczne (aczkolwiek w tym przypadku nie obejdzie się bez przeniesienia hipoteki na nowego kredytodawcę). Możliwa jest także konsolidacja zobowiązań pozabankowych (chwilówek, pożyczek ratalnych), jednak nie w każdym banku. Niektóre instytucje uznają klientów firm pożyczkowych za nierzetelnych i w związku z tym uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej będzie dla nich trudniejsze.

Można znaleźć i pozyskać Kredyt Konsolidacyjny samodzielnie, czy to poprzez przeglądanie stron internetowych poszczególnych banków, czy za pomocą różnego rodzaju porównywarek i rankingów, ale nie jest to optymalne wyjście. Decydując się na nie, ryzykujemy, że otrzymamy od banku odmowę, a nawet, jeśli kredyt zostanie nam przyznany, nie jest powiedziane, że będzie on udzielony na najlepszych możliwych warunkach. Dlatego też lepszą decyzją będzie skorzystanie z pomocy dobrego pośrednika kredytowego, który odnajdzie optymalną w naszej sytuacji ofertę i przejmie na siebie ciężar wszystkich formalności. Z jego wsparciem proces pozyskiwania kredytu będzie szybki, łatwy i bezstresowy.

Czy kredyty konsolidacyjne się opłacają?

Raty kredytów konsolidacyjnych powinny być niższe niż raty zobowiązań, które zostały połączone. Dzięki temu terminowe spłacanie raty kredytu nie powinno już sprawiać żadnego problemu. Wysokość raty, a wraz z nią okres spłaty kredytu, ustalane są indywidualnie, tak, aby były one kompatybilne z możliwościami finansowymi danej osoby. Z tego względu kredyty konsolidacyjne mogą być bardzo opłacalnymi rozwiązaniami. Nie tylko zmniejszą one nasze comiesięczne wydatki, ale także oddalą widmo opóźnień w spłatach, które z kolei wiążą się z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Dodaj komentarz