Finansowanie dla firm - jakie są rodzaje kredytów firmowych? 

Finansowanie dla firm – jakie są rodzaje kredytów firmowych? 

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma wydatkami. Bardzo często niespodziewanymi. Skąd wziąć dodatkowe środki, kiedy budżet firmy nie jest wystarczający? W takim przypadku rozwiązaniem są kredyty dla firm. Jakie są rodzaje kredytów firmowych? Zobacz, kiedy się sprawdzą. 

Kredyty dla przedsiębiorstw, czyli finansowanie dla firm 

Finansowanie dla firm to rozwiązania, które wspierają przedsiębiorców w rozwoju. Z kredytów firmowych mogą więc skorzystać osoby, które prowadzą działalność gospodarczą oraz firmy. Dzięki temu rozwiązaniu, jako przedsiębiorca możesz zyskać dodatkowe pieniądze na bieżącą działalność firmy, a także większe inwestycje oraz nieplanowane wydatki. Uzyskane finansowanie możesz przeznaczyć także na rozwój firmy i tym samym wzmocnić swoją pozycję na rynku. 

Jakie są rodzaje kredytów firmowych? 

Wśród kredytów firmowych możemy wymienić kilka produktów. To, co je łączy, to fakt, że wszystkie są skierowane do przedsiębiorców. Jakie kredyty firmowe są dostępne i co je wyróżnia? Popularnym rozwiązaniem, które pozwala na uzyskanie dodatkowych środków na rozwój firmy, jest kredyt inwestycyjny. Jak sama nazwa wskazuje, rozwiązanie tego typu możemy przeznaczyć, na cele, które przyczynią się do rozwoju przedsiębiorstwa. Warto jednak pamiętać, że jest to zobowiązanie skierowane do firm, które już mają ugruntowaną pozycję na rynku. Z tego kredytu mogą więc skorzystać przedsiębiorstwa, które działają od przynajmniej 12 miesięcy. Finansowanie z kredytu inwestycyjnego dla firm możesz przeznaczyć na przykład na zakup nowego sprzętu elektronicznego, oprogramowania, remont siedziby firmy itp. 

Kolejnym rodzajem kredytów firmowych jest kredyt obrotowy. To finansowanie możesz przeznaczyć na bieżące wydatki firmy – na przykład wypłaty dla pracowników, należności względem ZUS-u i Urzędu Skarbowego, a także wynagrodzenie dla kontrahentów. Kredyt obrotowy to rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie płynności finansowej firmy i utrzymanie jej w dobrej kondycji. Jak działa takie zobowiązanie? Bank udostępnia firmie środki, które można wykorzystać w dowolnym momencie. Co ważne, wysokość takiego zobowiązania dla przedsiębiorstw ustalana jest indywidualnie. Warto także wiedzieć, że kwotę kredytu obrotowego możesz wykorzystać od razu w całości, lub tylko jej część. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb. Z tego kredytu możesz korzystać wielokrotnie, oczywiście po wcześniejszej spłacie należności. 

Dodaj komentarz