Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Zakup nieruchomości to bez wątpienia najważniejsze przedsięwzięcie naszego życia. Zanim jednak otrzymamy klucze od naszego wymarzonego mieszkania lub domu, musimy przejść przez wiele krętych dróg. Pierwszym zakrętem, który musimy pokonać jest zdobycie niezbędnych środków finansowych. Bez nich możemy jedynie pomarzyć o swoich własnych czterech kątach. Pomocny w zdobyciu potrzebnych pieniędzy jest kredyt hipoteczny, to właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na jego zaciągnięcie.

Kredyty hipoteczne, a wkład własny

Aby móc otrzymać wsparcie finansowe w banku na zakup wymarzonej nieruchomości konieczne jest posiadanie części własnych środków. Przy zakupie mieszkania o wartości ok. 300 tys. zł. mogą to być kwoty wynoszące nawet 80 tys. zł. lub więcej. Całą, brakującą resztę, pokrywa nam bank. Warto wiedzieć, że kwota ta jest zależna od danego banku, który oferuje nam kredyt hipoteczny. Nie powinno zatem nas zdziwić, że za ten sam kredyt możemy zapłacić nieco niższą sumę w konkurencyjnym banku. Czy jednak uzyskanie niezbędnych środków na własne „m” zawsze wymaga od nas wkładu własnego? Niekoniecznie.

W obecnych czasach oszczędzanie przychodzi nam dużo trudniej. Część z nas na skutek pandemii straciła pracę, jeszcze inni – odczuli dotkliwość konsekwencji gospodarczych w portfelu. Niektórzy pracodawcy obniżyli swoim pracownikom wynagrodzenia, po to, aby utrzymać ich miejsca pracy i nie doprowadzić do bankructwa firmy. Przez to wszystko, zebranie niezbędnych środków na wymarzone mieszkanie stało się dużo trudniejsze. Istnieją jednak pewne instytucje, które oferują nam uzyskanie kredytu hipotecznego z dużo niższym wkładem własnym, który będzie dla nas praktycznie nieodczuwalny.

Zakup mieszkania staje się prostszy z pomocą sprawdzonego specjalisty!

Znalezienie odpowiedniego kredytu hipotecznego, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb wcale nie jest takie łatwe. Działając samodzielnie dużo łatwiej jest popełnić błąd, za który możemy słono zapłacić. Jak więc uchronić siebie przed podjęciem zbyt pochopnej i nieopłacalnej decyzji?

Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy sprawdzonego specjalisty, jak np. Multikredyt.pl, dzięki któremu zakup Twojej nieruchomości będzie kontrolowany na każdym etapie. Takie rozwiązanie pomoże Ci uzyskać odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb kredyt,  potrzebną pomoc prawną oraz zakupić niezbędne ubezpieczenie. Wszystko po to, abyś mógł bez stresu, nerwów i obaw odebrać kluczyki od swojego własnego, wymarzonego mieszkania.

Dodaj komentarz