Giełdy, kredyty a nowoczesne społeczeństwo

Giełdy, kredyty a nowoczesne społeczeństwo

Gra na giełdzie od wielu lat uchodzi za jeden z najbardziej skutecznych sposobów na to, by w szybkim tempie znacząco zwiększyć ilość swoich funduszy. W wielkim uproszczeniu polega na tym, by kupować akcje spółek akcyjnych, a następnie sprzedawać je z zyskiem – nie zawsze jednak to się udaje, lecz kiedy inwestycja przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami, nasze zyski mogą być bardzo wysokie.

Aby wiedzieć, które akcje kupić z całą pewnością musimy posiadać szeroką wiedzę z zakresu ekonomii oraz wiedzieć, co dzieje się aktualnie w gospodarce i na światowych rynkach – dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, kiedy kupujemy akcje które po jakimś czasie okazują się nieopłacalne. Dobry inwestor powinien nie przejmować się wszystkimi nastrojami panującymi na giełdzie, niezależnie od tego, czy chodzi o panikę, czy też przesadny optymizm i każdą decyzję podejmować w oparciu o swoje doświadczenie oraz przeczucie – tylko tak grając na giełdzie można osiągnąć naprawdę dużo, zarabiając ogromne pieniądze w stosunkowo krótkim czasie.

W ciągu ostatnich kilku lat spośród kredytów, zaciąganych przez naszych rodaków, dużą popularnością cieszy się tak zwany kredyt odnawialny. Jednym z warunków jego otrzymania jest posiadanie konta w danym banku, oraz odpowiedniej ilości czasu z wpływami pieniędzy na to konto. Wpłaty mogą być w różnej wysokości, jednak regularne – zazwyczaj banki udzielają kredytów odnawialnych już po 6 miesiącach regularnych wpływów.

Wysokość przyznanego kredytu jest ustalana indywidualnie, brana jest oczywiście sytuacja materialna osoby, jej historia kredytowa i możliwości spłaty określonej kwoty kredytu. Zaletą linii kredytowej jest to, że nie musimy od razu brać całego kredytu, pobieramy tyle środków finansowych, ile w danej chwili potrzeba, reszta sobie leży jakby w zapasie. Kredyty odnawialne są zazwyczaj niżej oprocentowane niż pożyczki konsumenckie, a już o wiele niżej niż na przykład karty kredytowe. Nad kredytami konsumenckimi mają jeszcze i tą przewagę, że nie ma problemów z całkowitą spłatą kredytu przed ustalonym terminem.

Nowoczesne społeczeństwa, w których dominuje klasa średnia stawiają pytania o zmianę lub udoskonalenie obecnego systemu gospodarki współczesnej. Niestety na arenie międzynarodowej nie słychać poważnych głosów, które poruszałyby ten temat. Widocznie musimy poczekać na ogromny kryzys, aby zmienić świadomość ludzkości. Przez taką sytuację narastają negatywne nastroje społeczne, które obecnie przyjmują niewinne kształty protestów przed największymi giełdami świata. Rządzący jeszcze nie zdają sobie sprawy, że w społeczeństwie narastają konflikty, które być może w niedalekiej przyszłości przekształcą się w coś na kształt rewolucji ekonomicznej. Gospodarkę światową trzeba uzdrowić przeprowadzając przemyślane reformy.

Im szybciej to nastąpi tym szybciej będziemy mogli powiedzieć, że na świecie zapanowała ogólnoludzka niezbędna do życia sprawiedliwość. Na razie nie ma sensu liczyć na szybki przewrót. Konsumenci chowają się bezpiecznie, ponieważ wiedzą, że zmiany pociągną za sobą zwiększony wzrost kosztów zakupów podstawowych towarów. Jesteśmy chętni do zmian, ale nie chcemy za bardzo sami ich wywoływać. Boimy się ich. Nie wiadomo kiedy to się zmieni.

Dodaj komentarz